• Přihlásit se
Preference ohledně soukromí
Česká republika (Čeština)
Čeština

Tipy – nízké cestovné

Sedm tipů, jak najít nejlevnější sazby

Stojí za to plánovat předem. Čím víc se blíží vaše dovolená, o to více vás bude stát. Proč tomu tak je? Protože pár chytrých lidí v minulosti zjistilo, že cestovatelé na služebních cestách mají tendenci plánovat jednání na poslední chvíli a chybí jim proto flexibilita. Takže zatímco se letecké společnosti upínají na cestovatele z korporátu, dobře připravení dovolenkoví cestovatelé toho mohou využít. Chcete-li najít nejlepší sazby, vyhledávejte cestu na stránkách Stojí za to plánovat předem. alespoň 21 dnů předem, nebo alespoň 14 dnů. Jste pořád ještě tady? Není na co čekat!

PO ÚT STŘ ČT PÁ SO NE? Díky flexibilitě cestovat jiný den můžete dosáhnout výrazně nižší sazby. Takže při příštím vyhledávání na stránkách PO ÚT STŘ ČT PÁ SO NE? zvolte flexibilní termín. Pravděpodobně zjistíte, že je levnější cestovat v sobotu (ale nemusí tomu tak být v případě mezinárodních letů). Cestování v polovině týdne je také často levnější než pondělí nebo čtvrtek či pátek. Obchodní konzultanti rádi cestují v pondělí ráno a vrací se zpět ve čtvrtek (ale pátek vám naúčtují také, to je ale na jiné povídání).

Všechno je to o správném načasování. Klíčem k nejnižším sazbám je letět v jinou dobu, než ostatní. Tato „nejméně rušná“ doba k cestování se může lišit v závislosti na dané trase (brzy ráno a pozdě v noci pro dovolené, pro služební cesty je většinou nejlepší cestovat v polovině týdně). Zvolte možnost „kdykoliv“ a pro vyhledání levnějších sazeb využijte filtrů na našich stránkách.

Vyhněte se nejrušnější sezóně. Opět ten stejný tip! Necestujte v době, kdy cestují ostatní. Do Disneylandu nebo Las Vegas leťte po Dni díkuvzdání a před Vánoci. Letenky budou levnější a trasy kratší. Případně leťte na Štědrý večer, to už tam všichni budou (a letušky budou o svátcích extra milé).

Děkujeme, že jste si pro svou cestu vybrali… Nízkonákladové letecké společnosti jako JetBlue nebo EasyJet zjednodušily svou cenovou strukturu, aby byly schopné nabídnout nižší sazby, a brzy je následovaly i ostatní letecké společnosti. Všechny cenové struktury leteckých společností však nefungují stejně. To je důvod, proč porovnáváme tolik leteckých společností napříč stovkami stránek pro cestovatele, abychom vám pomohli najít tu nejlepší sazbu. Máme tedy talent na vyhledání nejlevnější sazby.

Všechny cesty vedou do té správné destinace. Mnoho nízkonákladových leteckých společností létá na letiště blízko těch hlavních (jako letiště Burbank nebo Long Beach namísto LAX nebo Stansted namísto London Heathrow) a o kolik ušetří na letištních poplatcích, o to mohou sazbu snížit vám. Můžete také ocenit ostatní výhody, jako méně dopravy, levnější pronájmy aut a méně front u letištních barů. Při vyhledávání na stránkách KAYAK vám můžeme automaticky zobrazit sazby pro nedaleká letiště.

Než cestu zarezervujete, A to nejdůležitější na konec... podívejte se nejdříve na stránky KAYAK.